Knižní aukce
FAQs
6 Všeobecné
Jednotlivé termíny
Standardní aukce
Standardní aukce probíhá formou obchodní veřejné soutěže o nejvhodnější návrh na uzavření kupní smlouvy, přičemž předmětem kupní smlouvy je prodávajícím vystavený předmět a jediným kritériem výběru nejvhodnějšího návrhu je kupní cena.

Můj ovládací panel
Správa uživatelského účtu. Podrobněji viz jednotlivé body. Obsahuje tyto možnosti:
A, Můj účet
Upravte si svůj osobní profil, Zobrazit hodnocení, Zanechat komentář, Zobraz zprávy, Neuhrazené platby
B, Prodávám
Prodejte položku, E-maily aukčních oznámení, Probíhající aukce, Aktivní aukce, Zavřené aukce, Pozastavené aukce, Prodané položky, Podrobnosti vítězů
C, Nakupuji
Vaše sledování, Sledování položky, Vaše nabídky, Vyhrané aukce

Domů
Slouží k návratu na hlavní stranu

Prodejte položku
Formulář k založení nové aukce

Odhlásit
Bezpečně odhlásí Vaše přihlášení ze serveru

Pomoc
Podrobněji rozepsané postupy využívání knizniaukce.cz

Hledat
Vyhledávání položek na základě klíčových slov

Pokročilé hledání
Vyhledávání položek pomocí více či jiných kritérií než „Hledat“.

Kategorie
Přehled kategorií knizniaukce.cz, řazeno abecedně

Upravit údaje
Správa osobního profilu a informací zadaných při registraci

Aktuality
Novinky přidávané administrátorem či provozovatelem knizniaukce.cz

O nás
Jméno a adresa provozovatele, potřebné kontakty

Ochrana osobních údajů
Podrobný popis zpracování osobních údajů zadaných při registraci a systémových informací vyplívajících z možností internetu

Obchodní podmínky
Úplné znění obchodních podmínek. Uživatel používající knizniaukce.cz souhlasí s těmito podmíkami.

Typ aukce
Knizniaukce.cz používá výhradně Standardní aukci. Více bod „Standardní aukce“

Nejvýše přihazující
Uživatel, jehož nabídka je toho času nejvyšší nabídkou pro zobrazenou položku.

Lokace prodejce
Obchodní místo prodejce

Končí za
Odpočítávání času do konce aukce. Formát: dny, hodiny, minuty. Pokud konec za méně než jeden den, pak formát: hodiny, minuty, vteřiny

Počet příhozů
Celkový počet nabídek (počtu příhozů) v přítomném čase pro zobrazenou aukci.

Současná nabídka
Nevyšší nabídka pro zobrazenou aukci – současná cena předmětu (bez poštovného).

Náklady na dopravu
Hodnota poštovného stanovena prodejcem. Bude přičtena ke konečné hodnotě draženého předmětu (mimo případy osobního odběru). U mezinárodních zásilek stanoveno individuálně dle cílové adresy a váhy. Balné se neúčtuje.

Popis položky
Specifikace draženého předmětu. Informace musí být pravdivé a co nejpodrobnější. Prodávající je povinen uvést v popisu jakékoliv vady či poškození. V případě dotazů nebo pochybností vzneste dotaz na prodejce.

Galerie
Fotodokumentace prodávané položky. Počet stanovuje prodejce, maximální velikost 150kbit. Každý náhled lze zvětšit kliknutím. Po otevření jakékoliv fotografie možno procházet galerii šipkami < nebo > po straně obrázku v horní části. Galerie se uzavře křížkem (ZAVŘÍT X) v pravém dolním rohu obrázku.

Další informace
Informace zadávané prodejcem při zakládání aukce týkající se hlavně platebních a přepravních podmínek. Dále zde je souhrnný přehled o aukci (začátek aukce, konec aukce, ID aukce, počáteční cena, kategorie)

Historie příhozů (Zobraz historii)
Zaznamenaná historie nabídek (příhozů) zobrazené aukce včetně ceny a času příhozu.

Minimální nabídka
Minimální možný příhoz pro zobrazenou aukci. Minimální nabídka vychází z momentální ceny předmětu a hodnoty přihození stanovované z aktuální ceny. Vice viz „Hodnota přihození“. V případě nastavení maximální ceny, přihazuje za uživatele systém sám. Více viz „Maximální cena“.

Hodnota přihození
Hodnota přírůstku přihození je stanovena následovně v obchodních podmínkách

Maximální cena
Uživatel má možnost zadat svojí maximální přijatelnou cenu, kterou je ochoten za položku zaplatit. Tato cena se přihodí klasickým způsobem. Systém knizniaukce.cz si cenu pamatuje a přihazuje sám dle aktuální potřeby na základě nabídek ostatních uživatelů a hodnoty minimálního přihození dle aktuální ceny.

Pošli příteli
Funkce, pomocí které lze poslat vybranou aukci jako upozornění na e-mail přítele nebo známého. Stačí vyplnit jeho jméno a e-mail a opsat bezpečností kód z obrázku (více viz „Bezpečností kód“)

Bezpečností kód
U některých operací je nutné zadat bezpečností kód, tzv. CAPTCHA. Skládá se z kombinace čísel a písmen a je generován systémem KAP. CAPTCHA je Turingův test, který se na webu používá ve snaze automaticky odlišit skutečné uživatele od robotů. Při špatné čitelnosti je možné použít jednu z následujících možností: 1, změnit obrázek za jiný (Refresh Image) nebo 2, obrázek si nechat přehrát audio (Audible Version of CAPTCHA).

Poslat dotaz prodejci
Pomocí tohoto formuláře lze okamžitě zaslat dotaz na konkrétní položku přímo prodejci. Zpráva bude zaslána na e-mailovou adresu prodejce.

Přidat do seznamu sledovaných
Kliknutím na tento odkaz přidá systém KAP zobrazenou aukci do Vašich sledovaných položek (funkce „Sledování položky“, více viz konkrétní odkaz). Veškeré sledované aukce naleznete ve svém ovládacím panelu. Položku lze ze sledovaných položek kdykoliv vymazat.

Upravte si Váš osobní profil
V této záložce je možno měnit své osobní údaje včetně hesla. Údaje Vašeho profilu jsou přístupné administrátorovi, který má právo požádat o doklad správnosti uvedených údajů. V případě pochybností má administrátor právo účet zablokovat. Ve spodní části můžete povolit či zakázat zasílání novinek na Váš e-mail (Aktivovat novinky?).

Novinky
Textové zprávy od provozovatele týkající se provozu, aukcí, obchodních podmínek apod. Novinky jsou zasílány nepravidelně na e-maily všech uživatelů knizniaukce.cz. Zasílání lze zrušit v osobním profilu.

Zobrazit hodnocení
Zobrazí hodnocení od prodávajících i nakupujících. Vaše hodnocení uvidí každý registrovaný uživatel. V případě většího počtu negativních hodnocení, bude účet zablokován.

Zanechat komentář
Pomocí této záložky lze přidávat komentáře k ukončeným transakcím a ohodnotit prodávajícího či nakupujícího pozitivně (+1), neutrálně (0) nebo negativně (-1).

Zobraz zprávy
Zobrazí zprávy a dotazy od ostatních uživatelů použitím funkce „Poslat dotaz prodejci“.

Neuhrazené platby
Seznam neuhrazených plateb za nakoupené položky. Pokud vydražené položky nebudou uhrazeny do týdne od ukončení aukce, může Vám prodejce udělit negativní komentář.

E-maily aukčních oznámení
Správa aukčních oznámení týkajících se prodeje – oznámení o založení aukce, oznámení o uzavření aukce.

Otevřené aukce
Seznam otevřených (aktivních) aukcí s podrobnostmi o aktuální výši příhozu, nejvýše přihazujícím a času do konce. Možnost editace aukce (pouze pokud dosud nebylo přihozeno) nebo okamžité ukončení aukce (možno kdykoliv).

Zavřené aukce
Seznam předčasně zavřených aukcí. Možnost znovu aukci vystavit (aktivovat).

Pozastavené aukce
Seznam dočasně pozastavených aukcí. Lze kdykoliv spustit. Používá se při systémových opravách.

Prodané položky
Seznam prodaných předmětů včetně maximální nabídnuté ceny a nejvýše přihazujícího.

Podrobnosti vítězů
Seznam prodaných předmětů včetně jmen prodejců (možnost zanechat hodnocení), nejvyšších nabídek a správy plateb.

Vaše sledování
Možnost přednastavení hledaných klíčových slov. Když budou položky vztahující se k těmto klíčovým slovům přidány, budete upozorněn e-mailem.

Sledování položky
Seznam aukcí přidaných do sledování funkcí „Přidat do seznamu sledovaných“.

Vaše nabídky
Seznam aukcí, na které jste učinil příhoz. U červeně zvýrazněných položek jste byli přehozeni jiným uživatelem.

Vyhrané aukce
Seznam aukcí, kde jste byl nejvýše přihazujícím. Obsahuje tyto informace: Jméno prodávajícího, E-mail prodejce, Vaše nabídka, Celkový dluh (nabídka+poštovné).