Knižní aukce
FAQs
3 info pro NÁKUP !
1, Přihlášení
Přihazovat a nakupovat může pouze registrovaný a přihlášený uživatel. Registrace trvá pouze pár minut. Na e-mail zadaný při registraci budete dostávat informační zprávy generované systémem, tj. info o nákupu a podrobnostech platby, potvrzení registrace, nové položky odpovídající kritériím Vašich zadaných klíčových slov apod.


2, Procházení a vyhledávání
Knihy jsou řazeny do kategorií a podkategorií dle uvážení prodejce. Každá položka může být zařazena pouze do jedné kategorie. Na žádost prodejce může administrátor přidat kategorii, resp. podkategorii. U každé kategorie je v závorce uveden obsažený počet položek.

Knihy je možno vyhledávat buď manuálně, procházením kategoriemi, nebo automaticky pomocí vyhledávače v levém horním kraji stránek. Vyhledávat lze celá slova (vyhledávač neskloňuje) nebo čísla. K podrobnějšímu vyhledávání lze použít také funkci „Pokročilé hledání“.

V prostředním poli jsou v jeho dolní části zobrazeny tři druhy výpisů:
1, Nově přidáno
2, Nejvyšší nabídky
3, Před ukončením
Pod každým z těchto užitečných výpisů jsou možnosti jeho zobrazení. Zvolená možnost se otevře v novém okně.

V pravém sloupci v záložce Aktuality a články naleznete v případě většího počtu najednou přidaných knih oznámení včetně seznamu a fotogalerie. Např. 14.04.2011 - 3. knižní aukce START - seznam položek

Z jakékoliv strany je možný návrat na Hlavní stranu jedním kliknutím pomocí funkce „Domů“, která je zobrazena v hlavičce a patičce každé strany, nebo jednoduchým kliknutím na logo.


3, Detail položky
Každá položka má své pevné rozložení informací. V horní části vedle foto-náhledu jsou hlavní informace (Typ aukce, Nejvýše přihazující, Lokace prodejce, Končí za, Počet příhozů, Nejvyšší nabídka, Náklady na dopravu). Pod těmito informacemi se nachází detailní popis položky a fotogalerie (každý obrázek lze zvětší kliknutím). Ve spodní částí stránky se nacházejí další (dodatkové) informace (Přepravní, dodací a platební podmínky..).


4, Nákup ihned (Kup teď)
Předměty označené "Pouze Kup teď" jsou předměty, kterých se netýká aukční prodej a je možno je nakupovat stejně jako v jakémkoliv jiném e-shopu. Cena proto zůstává taková, jaká je uvedena v detailu položky.

Pokud předmět zakoupíte, okamžitě Vám přijde na e-mail (zadaný při registraci) oznámení o koupi a podrobnosti platby včetně kontaktu na prodávajícího.
Platbu lze provést způsoby uvedenými v e-mailu, většinou jsou to tyto:
Bankovním převodem
Na dobírku
Hotově
PayPal (+ platební kartou)

Výše poštovného uvedená u každé položky se vztahuje na platby předem (bankovní převod, PayPal..).
Pokud kupující požaduje zaslání na dobírku, poštovné se stanovuje individuálně dle tarifů české pošty. Kontaktujte prosím prodejce.

PŘI NÁKUPU VĚTŠÍHO POČTU POLOŽEK SE POŠTOVNÉ HRADÍ POUZE 1X !


5, Příhozy
Přihodit lze pomocí boxu v pravé části. Minimální možná nabídka je zobrazena hned pod tímto boxem. Velikost příhozu se zvyšuje s aktuální hodnotou položky podle následující tabulky: Aktuální cena od (v Kč) - Aktuální cena do (v Kč) = Hodnota přihození (v Kč)
Aktuální cena od (v Kč) Aktuální cena do (v Kč) Hodnota přihození (v Kč)
0,- 999,- 10,-
1.000,- 4.999,- 20,-
5.000,- 9.999,- 50,-
10.000,- 29.999,- 100,-
30.000,- 49.999,- 200,-
50.000,- 99.999,- 500,-
100.000,- 299.999,- 1.000,-
300.000,- 499.999,- 5.000,-
500.000,- 999.999,- 10.000,-

Každou nabídku je pro jistotu nutné znovu potvrdit na stránce, která se objeví po kliknutí na „Přihodit“. Po potvrzení Vás systém informuje, zda jste nejvýše přihazujícím, či nikoliv a zda je nutné přihodit znovu.

Automatické přihazování:
Kupující zadává prostřednictvím aukčního systému maximální kupní cenu, za kterou je ochoten nabízené zboží koupit; tato maximální cena je důvěrná a není v aukčním systému zveřejněna. Aukční systém provádí automatizovaně jednotlivé příhozy pouze v takové výši, aby byl návrh kupujícího návrhem s nejvyšší kupní cenou (tzn. aby převýšil nabídky ostatních zájemců o koupi). Jakmile dojde k navýšení nabídky kupní ceny ostatními zájemci o koupi, navýší aukční systém automaticky nabídku uživatele na minimální cenu, která převýší nabídky ostatních navrhovatelů o jeden příhoz (podle tabulky níže) až do výše maximální kupní ceny zadané kupujícím. Pokud navýšení příhozu překročí hranici maximální částky, aukční systém navýší příhoz pouze na hodnotu maximální částky. Při shodě výše nejvyšších nabídek má přednost dražitel, který ji zadal dříve. Limity lze v průběhu aukce libovolně zvyšovat.
Výši zadaného limitu naleznete zde: Můj ovládací panel - Nakupuji - Vaše nabídky (přihazuji). V přehledné tabulce naleznete Vaše maximum a aktuální cenu položky. Pokud jste přehozen, celý řádek je podbarven červeně.

! Pokud bude učiněn příhoz v posledních 30-ti vteřinách aukce, celková doba trvání aukce se prodlužuje o 300 vteřin !
Příhozy jsou nevratné. Určité položky lze zakoupit okamžitě pomocí funkce „Kup teď“, pokud zobrazeno. V takovém případě jste automaticky výhercem.


6, Sledování
Každou položku je možné zařadit do tzv. sledovaných. Seznam sledovaných naleznete v záložce „Můj ovládací panel – Nakupování – Sledování položky“. Systém umožňuje také sledování nově přidaných položek pomocí nadefinovaných klíčových slov. Když budou položky vztahující se k těmto klíčovým slovům přidány, budete upozorněni e-mailem.


7, Nákup
Pokud aukce skončila a jste nejvýše přihazujícím, a nebo jste provedl přímý nákup položky pomocí funkce Kup teď, budete o této skutečnosti informováni na e-mail zadaný při registraci.
V e-mailu naleznete podrobné pokyny k platbě, tj. cenu předmětu, cenu poštovného, bankovní účet, variabilní symbol, celkovou částku a kontakt na prodejce.
V případě nákupu více položek se výše poštovného stanovuje na základě dohody s prodejcem. Po zaplacení příslušné částky je předmět zasláa na adresu uvedenou při registraci, většinou doporučeně.


8, Platba
Platební podmínky jsou uvedeny u každé aukce (zadává prodejce). Obecně platí tyto možnosti: bankovním převodem předem na účet, PayPal, na dobírku, hotově při osobním předání.
Detaily platby včetně variabilního symbolu, čísla účtu apod. jsou uvedeny v e-mailu, který Vám přijde ihned po provedeném nákupu.
Detaily platby také naleznete zde: Můj ovládací panel - Nakupuji - Vyhrané aukce - "Zaplatit teď".

Položka bude zaslána až po potvrzení přijetí platby.
POKUD SI NEJSTE JISTI, KONTAKTUJTE PRODEJCE.


9, Doprava
Většina položek bývá zasílána Česko poštou doporučeně na adresu kupujícího uvedenou při jeho registraci. Cenu dopravy i způsob si stanovuje prodejce. Tyto údaje jsou jak v detailu každé aukce, tak v oznamovacím e-mailu. Pokud tomu tak není, neváhejte položit prodejci dotaz. Prodejce je povinen zboží řádně zabalit tak, aby nemohlo dojít k jeho poškození. Česká pošta většinou za nic neručí.
Výše poštovného je konečná, tj. včetně balného. V případě volby zaslání na dobírku, je poštovné navýšeno o poplatek za tuto službu.


10, Komentáře
Po ukončení celé transakce je možné prodávajícího i kupujícího ohodnotit pomocí systému komentářů. Hodnotí se bodově (+1, 0, -1) a slovně. Hodnocení se objeví na kartě uživatele a bude viditelné pro všechny uživatele. Při větším počtu negativních hodnocení (-1) bude účet uživatele zablokován administrátorem bez možnosti opětovné registrace.
Komentáře nejsou povinné.