Knižní aukce
FAQs
5 Bilance
1, Co to je?
Bilance je finanční zůstatek (stav) každého uživatelského účtu. Z bilance se odečítají zpoplatněné služby a také provize z prodeje dle platného ceníku zobrazeného v patičce každé strany.


2, Jaká je výše bilance
Každý uživatel obdrží při registraci na svůj účet bonus ve výši 100 Kč od provozovatele knizniaukce.cz jako poděkování za registraci a užívání portálu knizniaukce.cz.
Uživatel je povinen sledovat výši svého zůstatku bilance (Můj ovládací panel - Můj účet - Bilance) a v případě potřeby (stav blížící se nule) bilanci doplnit.


3, Kdy se z bilance odečítá?
V případě poplatků za vložení aukce se příslušná částka z bilance odečte ihned po založení aukce.
V případě provize z prodeje až po jejím úspěšném ukončení, tj. prodeje. Provize se počítá automaticky z konečné ceny bez poštovného. O výši provize budete informování také v automatickém e-mailu, který Vám přijde po úspěšném prodeji Vaší položky.

Pokud zůstatek bilance přesáhne povolené přečerpání dle ceníku, budou některé funkce (např. prodej) uživatele pozastaveny do doby opětovného navýšení.


4, Navýšení (dobití) bilance
Bilanci je možno doplnit (navýšit, dobít..) několik způsoby:
Bankovním převodem
PayPal
Platební kartou (součást systému PayPal)
Hotově

Možnosti plateb včetně unikátního variabilního symbolu, dle kterého je platba identifikována (!) naleznete po kliknutí na funkci "Zaplatit teď" zobrazenou hned napravo od výše zůstatku Vaší bilance (Můj ovládací panel - Můj účet - Bilance - Zaplatit teď).